UK Open Championships 2015

Jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie sportowego tańca towarzyskiego są Otwarte Mistrzostwa Wielkiej Brytanii- United Kingdom Open Championships. Co roku w styczniu do Bournemouth przyjeżdżają najlepsze pary z całego świata, aby zmierzyć się z konkurencją w jednej z ośmiu kategorii.
Listy startowe zawierają ponad tysiąc numerów- po jednym dla każdej pary startującej w danej kategorii. Panel sędziowski, wyłaniający zwycięzców, składa się z byłych mistrzów tańca, którzy zakończyli już rywalizację turniejową.

Półfinał w kategorii zawodowców, tańce latynoamerykańskie

professional semifinal

Ze względu na tak dużą liczbę uczestników, pary startujące w jednej kategorii dzielone są na grupy, liczące nie więcej niż 20 par. W rundach eliminacyjnych, rozgrywających się od samego rana, zawodnicy prezentują po cztery tańce (zamiast pięciu) z każdego stylu. Walc wiedeński oraz jive pojawiają się dopiero w półfinałach, gdy w rywalizacji zostaje już tylko 12 najlepszych par.

Ross Mitchell i jego orkiestra

orkiestra

Po eliminacjach następuje krótka przerwa, podczas której tancerze mogą odpocząć, a organizatorzy imprezy mają czas na przygotowanie gali wieczornej. Na gali widzów czeka wiele atrakcji, bowiem pary tańczą do muzyki na żywo. Ross Mitchell i jego orkiestra znakomicie wykonują utwory taneczne i sprawiają, że atmosfera w Windsor Hall staje się magiczna.

General Dancing

general dancing

Pomiędzy kolejnymi rundami, gdy sędziowie skrutinerzy podliczają wyniki, odbywa się General Dancing, do którego dalej gra orkiestra. General Dancing to nic innego jak krótka potańcówka dla widowni, podczas której miłośnicy tańca próbują swoich sił na parkiecie- i naprawdę cieszy się to wielką popularnością.

General Dancing

general dancing

Na koniec prezentacja finałowa (cha cha) w wykonaniu pary: Joanna Leunis i Michał Malitowski (Polak w barwach Anglii) - 8- krotnych zwycięzców UK Open Championships.

Autor: M. Zaremba

Szukaj