Pierwszy Taniec

Pierwszy Taniec

Wiemy, jak ważnym wydarzeniem jest ślub, dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla narzeczonych. Pierwszy taniec to wyraz Waszej miłości i zaangażowania; to moment, w którym oczarujecie swoją rodzinę i znajomych. Pomożemy Wam sprawić, że ta chwila będzie jeszcze piękniejsza.

Jeśli nie macie jeszcze wybranego tańca lub muzyki, nie martwcie się. Na pierwszej lekcji instruktor dobierze do Waszych potrzeb i umiejętności odpowiedni taniec, a także przedstawi przykładową muzykę.

Parom, które dodatkowo chciałyby się roztańczyć przed weselem, polecamy grupowe kursy tańca towarzyskiego/użytkowego - poziom początkujący da Wam solidne podstawy tańca imprezowego, dzięki którym przetańczycie całą noc. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Elastyczna oferta

Wy decydujecie o tym, ile czasu poświęcacie na naukę, czy chcecie nauczyć się sztywnego układu, czy po prostu poznać podstawowe kroki.

Największą popularnością cieszą się tańce użytkowe z elementami klasycznych tańców standardowych, takich jak walc angielski czy walc wiedeński. Nie jest to jednak żadne ograniczenie - możecie wybrać dowolny taniec, a my oddamy Was w ręce doświadczonego instruktora w danym stylu.

Pamiętajcie! Do każdego utworu da się zatańczyć, każdą wizję da się zrealizować - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych . Nawet najbardziej wymagające pomysły - jak np. choreografia z "Dirty Dancing" czy zaawansowana, romantyczna bachata - dają się urzeczywistnić.

Lekcje mogą odbywać się także w języku angielskim.

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników takich jak: doświadczenie taneczne pary, poziom skomplikowania układu, długość utworu czy możliwości treningowe w domu. Średnim okresem potrzebnym na przygotowanie pierwszego tańca (długość ok. 2 minuty) przy regularnych, cotygodniowych spotkaniach to 2-3 miesiące. Jeżeli pomysł na pierwszy taniec opiera się na bardziej skomplikowanych rozwiązaniach choreograficznych (np. układ z filmu “Dirty Dancing”), sugerujemy rozpoczęcie przygotowań minimum pół roku wcześniej. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli macie bardzo mało czasu nic nie da się zrobić – jeśli do wesela zostały Wam nawet dwa tygodnie, też postaramy się Wam pomóc. Wasz pierwszy taniec będzie musiał być wtedy nieco prostszy, a tryb nauki trochę bardziej intensywny.
Kilka tygodni, a czasem nawet kilka dni przed weselem wystarczy, by opanować najprostsze, podstawowe figury z repertuaru wybranego tańca. Jeśli nie macie dużo czasu – bez obaw – nasi instruktorzy pomogą w każdej sytuacji.
Na lekcje pierwszego tańca na początku polecamy luźny i niekrępujący ruchów ubiór oraz wygodne (mogą być sportowe) buty. W terminach bliżej wesela wskazany będzie strój przypominający ten ślubny (koszula, marynarka, sukienka oraz eleganckie buty).
Przy wyborze piosenki najważniejszy jest Wasz gust muzyczny - nie ma utworów "dobrych" lub "złych", najważniejsze, żeby muzyka odpowiadała Wam i odzwierciedlała Waszą wizję pierwszego tańca. Pamiętajcie: do każdego utworu można zatańczyć oraz przygotować choreografię dopasowaną do preferencji pary. Jeśli wolicie nieco wolniejsze, romantyczne utwory z pewnością uda się do nich dopasować walca, bluesa bądź rumbę. Do szybszych i bardziej energicznych piosenek wybór tańców jest równie szeroki, np. disco samba, discofox, rock’n’roll, cha-cha-cha. Stworzymy dla Was odpowiednią, spersonalizowaną choreografię, niezależnie od gatunku muzycznego.
Choreografia nie jest wymagana. Można nauczyć się kilku figur z wybranego tańca i stosować je w dowolnej kolejności. Rozwiązanie takie jest jednak nieco trudniejsze w realizacji, ponieważ wymaga od partnera dobrych umiejętności prowadzenia i improwizacji na parkiecie. Układu figur z reguły łatwiej się nauczyć, więc wybór choreografii może ograniczyć ewentualne pomyłki w trakcie pierwszego tańca.
Średnia liczba lekcji potrzebnych do przygotowania choreografii (długość ok. 2 minuty) to 7-8 spotkań. Liczba ta oczywiście jest orientacyjna, wiele zależy od Was, od wybranej piosenki, od tego co chcecie pokazać oraz czy ćwiczycie w domu. Skomplikowane rozwiązania choreograficzne wymagać będą więcej spotkań, natomiast prostsze układy figur niekiedy i mniej.

Niestandardowe rozwiązania

Ostatnio coraz częściej spotykamy się z niestandardowymi pomysłami na Pierwszy Taniec. Podajemy trzy przykłady, które mogą Was zainspirować, jeśli chcecie czegoś więcej.


  • wolno + szybko

Dla niektórych zatańczenie samego walca czy bluesa jest zbyt monotonne, dlatego dobierają drugi szybszy taniec, np. rock'n'roll albo cha cha. Zamiast jednej dłuższej choreografii, uczymy Was dwóch krótszych. Utwory można odpowiednio połączyć tak, aby jeden przechodził w drugi.


  • poważnie + wariacje

Drugim pomysłem jest podzielenie Pierwszego Tańca na dwie części: "dla rodziny" i "dla znajomych". "Dla rodziny" przygotowujemy dla Was choreografię poważną, elegancką i dostojną, np. z walca angielskiego. Kiedy utwór się zmieni (po dowolnym przerywniku muzycznym), tańczycie zwariowaną część dla znajomych, pełną wygłupów i zabawy. Druga część wariacyjna może być kompletnie inna w stylu, również disco, videoclip dance itp.


  • taniec standardowy + grupa

Podobnie jak w powyższych przypadkach zaczynacie spokojnym i eleganckim tańcem, tylko we dwoje. Dzielimy Pierwszy Taniec na dwie części. Drugą tańczycie z grupą osób - mogą to być Wasi bliżsi znajomi, świadkowie, rodzeństwo. Do części grupowej wybieramy prosty taniec, np. salsę.


To są tylko przykłady. Jeśli macie inne pomysły, które chcecie zrealizować - jesteśmy otwarci.

Szukaj